JÁMA LVOVÁ - TANEC PRAHA 2020 v Táboře | 29. 6. v 19.00

Divadlo Oskara Nedbala Tábor Kat. číslo: 258mdb

Dvě tanečnice v elektrizující performanci, která balancuje na hranici mezi zábavou a zvrhlostí. Do symbolické jámy lvové, která je propastí nejistot a nejednoznačností, je dovedl performativní výzkum médií, politického populismu a manipulativních sil. S mimořádnou lehkostí proplouvají sérií dobře známých gest a figur, které nabývají nových a vyhrocených významů. Minimalistické a přesto intenzivní, obsažné a emotivní. Ve vlastní choreografii účinkují Sabina Bočková a Johana Pocková s živým hudebním doprovodem Lukáše Palána.

Pořádáno ve spolupráci s Tancem Praha z.ú. za podpory Ministerstva kultury ČR a města Tábor v rámci dotačního Programu podpory aktivit v oblasti kultury v letech 2020 – 2023.

V případě zájmu o představení prosíme o včasnou rezervaci vstupenek, tel.: 384 971 633, 384 971 630.

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA je již po tři dekády jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. Může se stát, že rok 2020 bude poprvé v historii festivalu věnován pouze domácím umělcům. Proč ne? Česká taneční scéna za poslední dekádu prorazila na mezinárodním poli jako nikdy předtím, vedle prvních tvůrčích generací polistopadového období vzkvétá i zcela nová mladá energie a je důležité otevřít příležitosti všem. Umělci dokáží čelit výzvám, nejsou vázáni na divadelní prostory, jsou zvyklí vyjít mimo jejich zdi a vytvářet performance takřka kdekoliv. Tým Tance Praha i Divadlo Oskara Nedbala Tábor je v tom rádi podpoří, abychom neochudili veřejnost o to, co živé umění činí skutečně živým – kontakt s diváky. Neopakovatelný, nenahraditelný online prostředím, naprosto unikátní.

Divadlo Oskara Nedbala Tábor